teatr +

Od euforii do katastrofy
– poezja polska okresu
20-lecia międzywojennego

Krakowski Salon Poezji w Łodzi

Tematem kolejnej odsłony Krakowskiego Salonu Poezji w Łodzi była poezja polska okresu 20-lecia międzywojennego. 

 

Czytali: Maria Gładkowska, Łukasz Gosławski, Piotr Seweryński

Oprawa muzyczna: Łukasz Zieliński, Jerzy Swianiewicz, Grzegorz Witkowski - trio trąbkowe 

Akademia Muzyczna im. G.i K. Bacewiczów w Łodzi 

Opieka artystyczna: Bronisław Maj

 

27 stycznia  / godz. 12.30 / Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi / Mała Sala / ul. Zachodnia 93

 

ZDJĘCIA

 

Łukasz Zieliński urodził się 25 stycznia 1996 roku w Lesznie. Naukę gry na trąbce rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Lesznie w klasie mgr Artura Erenfelda. Od 2016 roku jest członkiem kwintetu blaszanego "4ski band" gdzie jest pierwszym trębaczem oraz solistą. Wraz z "4ski band" koncertuje w kraju i zagranicą m.in. w Niemczech. Obecnie jest studentem drugiego roku Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi pod kierunikem dr hab. Sławomira Cichora .Uczestniczył w warsztatach muzyczych pod kierunkiem znanych pedagogów i trębaczy m.in. Ronald Romm, Dominique Bodart, Jose Chafer, Frits Damrow, Pierre Dutot, Rex Richardson, Tomasz Gluska, Maciej Fortuna, Manu Mellaerts, Sergiu Carstea, Alan Thomas.

 

Jerzy Swianiewicz urodził sie 19 lipca 1998 roku w Warszawie. Naukę gry na trąbce rozpoczął w 2011 roku w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie trąbki prof. Wiesława Woźnickiego. W szkole średniej licznie koncertował oraz nagrał 3 płyty z Big Bandem Szymanowski Young Power Band. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi pod kierunkiem prof.dr hab. Igora Cecocho. Czynnie uczestniczył w warsztatach muzyczych pod kierunkiem znanych pedagogów i trębaczy m.in. Adam Rapa, Alistair Mackie, Jan Harasimowicz, Ronald Romm, Dominique Bodart, Jose Chafer, Frits Damrow, Pierre Dutot, Rex Richardson, Manu Mellaerts, Sergiu Carstea, Alan Thomas.

 

Grzegorz Witkowski urodził się 09.07.1996r. w Zambrowie. Naukę gry na trąbce rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie, w klasie Kamila Borusiewicza. Grzegorz od roku 2008 jest członkiem Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Zambrowie, gdzie jest pierwszym trębaczem oraz solistą. Wraz z orkiestrą brał udział w wielu festiwalach, paradach i konkursach orkiestr dętych w kraju i poza granicami.W roku 2011 uczestniczył wraz z orkiestrą w 10 Internationalen Musikfest in Hattstedt w Niemczech, gdzie orkiestra zdobyła pierwsze miejsce w musztrze paradnej, drugie w przemarszu i trzecie w koncercie estradowym. W 2015 r. wraz z orkiestrą uczestniczył w 18. Festiwalu Orkiestr Dętych w Salonikach w Grecji. W 2016 r. brał udział w Międzynarodowej Orkiestrze Dętej Wersalinka, która koncertowała w Polsce, Estonii i Finlandii. W 2015r. uczestniczył w Polsko-Norweskim Inkubatorze Muzycznym w ramach którego koncertował z Międzynarodową Orkiestrą w Polsce i Norwegii. W 2016 r. brał udział w V Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Jazzowych i Rozrywkowych w Lubaczowie gdzie grał w Big - Bandzie Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku. Formacja ta otrzymała wówczas Nagrodę Specjalną Jury konkursu, rok później dwa wyróźnienia w składzie Big - bandu i D`X` Bandu. W 2017 r. otrzymał nagrodę specjalną jury Festiwalu Orkiestr Dętych Vejvodova Zbraslav dla najlepszego solisty konkursu (Czechy). W 2017 r. ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną w Białymstoku w klasie Tomasza Witka.Obecnie jest studentem drugiego roku Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi pod kierunkiem prof. dr hab. Igora Cecocho. Miał okazję koncertować z różnymi formacjami w wielu krajach m.in. Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Czechy, Białoruś, Norwegia, Niemcy, Bułgaria, Grecja, Słowenia, Austria, Francja, Hiszpania.