teatr +

Master Class – Rozmowa z Mistrzem

Mistrzowska Akademia Teatrtalna

Maciej Wojtyszko, fot. Kamil Urbanowicz 

Rozmowę z prof. Maciejem Wojtyszką poprowadzi prof. Józef Opalski.
Spotkanie dwóch wybitnych osobistości Teatru zainauguruje Mistrzowską Akademię Teatralną.

 

Zapraszamy 17 lutego, godz. 18:00, Mała Sala, ul. Zachodnia 93, WSTĘP WOLNY

 

Cykl Master Class – Rozmowa z Mistrzem realizowany w ramach Mistrzowskiej Akademii Teatralnej w Teatrze Nowym w Łodzi we współpracy z prof. Jackiem Orłowskim (Fundacja Instytut Teatralny im. Mieczysława Hertza) to spotkania prowadzone przez prof. Józefa Opalskiego (AST Kraków ) z mistrzami sztuki aktorskiej i reżyserskiej w Polsce. Zaproszeni mistrzowie syntetycznie opowiedzą o metodach, w których zostali wykształceni i do których odwołują się w swojej pracy artystycznej, tradycji, która ich ukształtowała, sylwetkach mistrzów – pedagogów i artystów, z którymi współpracowali w czasie swojej pracy artystycznej , oraz o poszukiwaniach , które prowadzą jako wciąż aktywni artyści, artyści, pedagodzy i dyrektorzy teatrów. Wybór artystów o niekwestionowanym autorytecie, dorobku i doświadczeniu jest podyktowany zamiarem wprowadzenia odbiorców w sposób najbardziej kompetentny w szeroko pojęta wiedzę o sztuce teatru.

 

Rozmowy będą transmitowane on-line na stronie MAT. Będą również dostępne po zakończeniu projektu, jako baza wiedzy dla badaczy teatru, studentów i wszystkich zainteresowanych.

 

W ramach Master Class planowane jest również zorganizowanie dwudniowych mistrzowskich warsztatów dla studentów wydziałów aktorskich i uczelni artystycznych. W najbliższym czasie warsztaty zgodzili się poprowadzić: Geoffrey Colman (29.02-1.03), a także prof. Siergiej Czerkasski (maj 2020) - warsztaty w oparciu o dramaty Antoniego Czechowa z wykorzystaniem własnej metody pracy z aktorem.

 

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej: www.nowy.pl i strony MAT