teatr +

Koniec pokoleń podległości

ROZMOWY ISTOTNE

Zapraszamy na spotkanie z udziałem prof. Kazimierza M. Ujazdowskiego i Jarosława Kuisza, redaktora naczelnego tygodnika internetowego „Kultura liberalna” i autora książki „Koniec pokoleń podległości”. Kanwą rozmowy będzie ta właśnie publikacja, której tezą jest konstatacja, że miejsce ogłaszanych niegdyś podziałów postkomunistycznego i postsolidarnościowego zajmuje dziś podział międzypokoleniowy. Zdaniem Kuisza pokolenie Okrągłego Stoły wypaliło się. Jednocześnie po raz pierwszy od XVIII wieku w Polsce dorosło pokolenie, które urodziło się i ukształtowało we własnym, suwerennym państwie. W swojej recenzji prof. Norman Davies napisał: „To wyraźny liberalny głos, podkreślający znaczenie pierwszego pokolenia wolnych Polaków, którzy nie lękają się widma klęski”.

 

11 czerwca (wtorek)/ godz. 18.00/ wstęp wolny

Mała Sala Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi/ ul. Zachodnia 93

 

 

Koniec pokoleń podległości jest już trzecim spotkaniem organizowanym przez Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka z cyklu Rozmowy istotne w myśl maksymy naszego Mistrza Rzeczą teatru jest istotnie mówić, a widzów istotnie słuchać.

 

Dotychczas odbyły się spotkania Burzenie polskich kościołów z udziałem Piotra Augustyniaka, autora książki o tym tytule, Kazimiery Szczuki i red. Michała Olszewskiego oraz Bunt wizjonerów Jerzego Jarniewicza z udziałem autora oraz Agnieszki Jakimiak i Mateusza Atmana, twórców spektaklu Gala’68. Wolność to luksus.