teatr +

Baśń o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze

czytanie performatywne + koncert zespołu Lautari

Lautari 

Czytanie performatywne Baśni o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej inaugurującej projekt Boleśmian – Samozwańczy rok Leśmiana.

Nieobecna dotąd w repertuarach polskich teatrów baśń Leśmiana zostanie ukazana w nowoczesnej wersji – scenografię stworzą ilustracje i animacje narysowane przez Mariusza Wolańskiego, muzykę skomponowaną specjalnie na tę okazję zagra na żywo zespół Lautari.

 

reżyseria: Bartosz Turzyński

scenografia: Mariusz Wolański, Sara Sulej
występują m.in.: Iwona Dróżdż, Michał Bieliński, Adam Mortas, Mariusz Ostrowski, Krzysztof Pyziak, Sławomir Sulej, Marcin „Zorak” Szymański, Bartosz Turzyński

 

Po czytaniu zapraszamy na koncert zespołu Lautari, który zagra materiał z nowego projektu Dżezbandyta.

 

Dżezbandyta - znani też jako BandaHarasyma albo Lautari czyli złodzieje starychmelodii! Tym razem w „niebezpiecznym związku" z transową muzyką polskiego interioru. Wyrośli na powojennych zgliszczach, jako szabrownicy, kanciarze i muzykanci. W czasach gdy wiejskie kapele wychodząc naprzeciw oczekiwaniom weselników - poszerzyły instrumentarium o nowoczesny „saksefon”, basówkę, i dżaz.Jako uczestnicy wielu dansingów, szemranych potańców na dechach, wiejskich zabaw i wesel, nie stracili niczego z dawnego stylu grania pod nogę, do tańca! Kradną wiejską muzykę z zakurzonych archiwów, zamkniętych banków, piwnic niepamięci. Oddają tę muzykę potrzebującym, bo jak sami mówią: „Odchodzą stare tradycje, przemijają dawne kultury, lecz nie mijają problemy z którymi musi mierzyć się czlowiek. Muzyka to najlepsza pomoc w trudnych przejściach, a muzykant mimo, że szarlatan i kanciarz to najlepszy w labiryntach duszy przewodnik!”

 

Propozycja dla widzów 13+.