performances

Lolita

adaptacja powieści Vladimira Nabokova

| Edward Albee

Lo-li-ta, fot. Natalia Kabanow 
przekład i reżyseria:
Tomasz Cyz
scenografia:
Natalia Kitamikado
kostiumy:
Aleksandra Gąsior
choreografia:
Helena Ganjalyan
muzyka:
Mikołaj Trzaska
zdjęcia:
Jacek Poremba
reżyseria światła:
Katarzyna Łuszczyk
inspicjentka:
Hanna Molenda
prapremiera polska:
31 maja 2019 r.
Duża Sala
occur:
Monika Buchowiec, Barbara Dembińska, Aleksandra Posielężna, Weronika Bartold (gościnnie), Karolina Bruchnicka (gościnnie), Paweł Audykowski, Gracjan Kielar, Michał Kruk, Konrad Michalak, Adam Mortas, Piotr Seweryński, Jakub Kryształ (gościnnie)

Spektakl „Lolita” w reżyserii Tomasza Cyza nominowany do Plastrów Kultury!!!

 

Zasady głosowania są bardzo proste: Wyślij maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl o temacie „Plastry Kultury”. W treści wpisz nominowanego, na którego głosujesz (my kryjemy się pod hasłem Plaster.13) oraz swoje imię i nazwisko. Uwaga! Każda osoba głosująca mailowo może oddać tylko jeden głos w danej kategorii, może jednak oddać głos na dowolną liczbę kategorii.


UWAGA!! Głosować możecie do 23 lutego, do godz. 23:59.

 

 

Lolita jest opowieścią o niebezpiecznych skutkach szaleńczego opętania przez miłość. Bohaterowie są w stanie dla niej zrobić wszystko. Miłość walczy tu z rozsądkiem, pożądanie z moralnością, a uczciwość z kłamstwem. Humbert Humbert kocha bez opamiętania dwunastoletnią dziewczynę, a ta wykorzystuje jego słabość i zaczyna z nim grać. Rozgrywka może potoczyć się różnie. Fałszywe małżeństwo, literackie fantazje głównego bohatera, uprowadzenia i intrygi są osią dramaturgiczną tego spektaklu. Za ośrednictwem Innego Mężczyzny, alter ego bohatera, zostaniemy przeprowadzeni przez opowieść, która nie raz rozpalała zmysły i wyobraźnię ludzi na całym świecie.

 

Tomasz Cyz: „Spektakl Lolita to powolne docieranie do źródła winy głównego bohatera, Humberta Humberta, której nie może tłumaczyć miłość ani pożądanie. To także historia krzywd wyrządzonych Lolicie, z których ona mimo wszystko próbuje się podnieść. To teatr fantazji, ukrytych pragnień, ciemnych myśli i tajemnic. Czy, jeśli zostaną wyjawione, przyniosą ulgę?”

 

 

 Współpraca Redakcyjna

 

   

 

 

Przedstawienie rekomendowane dla widzów dorosłych.