„Gala ’68. Wolność to luksus” – nowość w Dużej Sali

Kamila Salwerowicz, Monika Buchowiec, fot. Ha Wa

Za nami pierwsza premiera w tym sezonie. Spektakl „Gala 68'. Wolność to luksus” w reżyserii Agnieszki Jakimiak  jest jednym z teatralnych wydarzeń festiwalu Łódź Czterech Kultur. 

W pięćdziesiątą rocznicę wydarzeń roku 1968 widzowie będą uczestniczyć w przygotowanej z rozmachem i pełnej przepychu gali. Rewolucyjne ideały, eksperymentalne gesty, polityczne rebelie nie powinny iść w zapomnienie, należy im się widzialność i rozpoznawalność, celebrycki status i udział w tworzeniu współczesnego spektaklu. Najwyższy czas, żeby zapomniane protagonistki i protagoniści artystycznych i politycznych przełomów sprzed półwiecza otrzymali własną galę, na miarę największych filmowych ceremonii.

W rolach uczestników gali występują: Monika Buchowiec, Kamila Salwerowicz, Beata Kolak, Sławomir Sulej, Konrad Michalak, Przemysław Dąbrowski i Łukasz Jędrzejczak. Choreografię przygotował aktor i performer Jan Soboleski, za kostiumy odpowiada Julia Porańska. Autorem oprawy muzycznej jest Łukasz Jędrzejczak - artysta dźwiękowy, związany na co dzień z kolektywem Milieu L’Acephale i zespołami T’ien Lai czy Alameda 5.