Premiera on-line przedstawienia „Humanka”

Zapraszamy do obejrzenia spektaklu Humanka autorstwa Jarosława Murawskiego w reżyserii Leny Frankiewicz. Tym razem tytułowa humanka zamienia scenę Teatru Nowego na swoje, wydawać by się mogło, naturalne środowisko, czyli sieć! Pokaz poniżej. 

Akcja „Humanki” dzieje się w nieodległej przyszłości, w świecie zdominowanym przez technologię. Ludzie żyją w otoczeniu humanoidów – obdarzonych sztuczną inteligencją robotów stworzonych na podobieństwo człowieka. Humanki i humani wyręczają ludzi w pracy, ale pełnią też funkcję idealnych partnerów życiowych – idealnych, bo wyposażonych zgodnie z potrzebami właściciela. Humanka to miłosne science-fiction opowiedziane w błyskotliwy, dowcipny sposób, ale nie pozbawione poważnych refleksji o przyszłości ludzkiego gatunku, który sam dla siebie jest największym zagrożeniem. Czy człowiek w swoim dążeniu do perfekcji i technologizacji życia stracił podstawową dla człowieczeństwa umiejętność budowania relacji? Czy w świecie, w którym łatwiej jest kupić związek niż go budować, jest jest jeszcze miejsce na miłość? Co jest smutniejsze od robota, który ma w sobie więcej emocji i empatii niż człowiek?


Spektakl został zrealizowany dzięki projektowi Kultura w sieci, przy współpracy z Fundacją Gospodarstwo Dźwiękiem i Obrazem oraz Szkołą Filmową w Łodzi. Zostanie udostępniony na okres 6 miesięcy.