My, psy - spektakl muzyczny
dla małych i dużych

   

Na nieczynnym wysypisku śmieci na skraju miasta mieszka sfora bezdomnych psów. Dowodzi nią Czarny – młody, agresywny, niechętny ludziom. Każdy z psów ma własną historię, smutną i gorzką. Mała naiwna Kropka została przez człowieka porzucona, jamniczka Rasowa, po śmierci swojego pana, zapomniana w pustym mieszkaniu przez jego rodzinę, stary cyrkowy pies Cichy nie ma już więcej siły bawić publiczności, a trzymający fason pies-inteligent Mądrala udaje, że wszystko jest ok. Nad głowami porzuconych zwierząt zbierają się chmury: niedługo wysypisko zostanie zlikwidowane, a na jego miejscu powstanie nowe osiedle. Co się stanie z naszymi bohaterami, czy poradzą sobie bez pomocy człowieka? 

My, psy - spektakl muzyczny dla małych i dużych 
w reżyserii Przemysława Dąbrowskiego. KUP BILET

Przez cały luty do teatru można przynosić podarki dla podopiecznych Schroniska dla Zwierząt w Łodzi z ul. Marmurowej 4.

Zbieramy:

- karmę mokrą i suchą dobrej jakości dla psów i kotów
- karmę specjalistyczną dla psów i kotów z chorobami nerek, wątroby, przewodu pokarmowego
- przysmaki dla psów i kotów
- ręczniki, koce na posłania dla zwierząt
- obroże, smycze, kagańce
- metalowe miski i garnki na jedzenie i wodę

Dary zbieramy przed spektaklami My Psy (Duża Sala, ul. Więckowskiego 15) oraz w kasie teatru (ul. Zachodnia 93) od wtorku do soboty w godz. 12.00 - 19.00.

Duża Sala
więcej

Opowiadając o psach chcę rozmawiać z dziećmi o bezdomności i wykluczeniu, o tych, którym się „nie udało”. Czy jesteście pewni, że nic podobnego Was w życiu nie spotka? Mam nadzieję, że dzięki mojej sztuce zostanie uratowany chociaż jeden pies czy kot. A dzięki niemu Wy – ludzie. Żeby uratować świat, nic więcej nie trzeba.

Henio Pies

 

Sztuka My, psy jest pierwszym utworem scenicznym napisanym przez Henia Psa, wybitnego artystę estradowego, tenora dramatycznego, jednego z najprzystojniejszych kundli średniego pokolenia. Warszawiak z pochodzenia, z Teatrem Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi Henio Pies związany jest od pięciu sezonów. Zagrał w trzech przedstawieniach. Wielokrotnie wyróżniany - za rolę Psa Jipa w spektaklu Doktor Dolittle i przyjaciele otrzymał m.in. Nagrodę im. Psa Kazimierza Dejmka oraz „Złotą Parówkę”. Z powodzeniem kieruje ogródkiem przy Teatrze Nowym (od strony ulicy Zachodniej). Przykładny mąż i ojciec. To Alfowi (syn) wkrótce zamierza przekazać swoje role sceniczne (Kończę z aktorstwem. Od kiedy moje powieści „Lato w Zagaju” i „Czapka Admirała Yamamoto” odniosły tak wielki sukces, musiałem zdecydować, co dalej. I cóż, mam nadzieję, że fani mego aktorstwa wybaczą, ale zamierzam całkowicie poświęcić się literaturze). Mieszka ze swoimi gospodarzami – pianistką Leną Ledoff i aktorem Przemysławem Dąbrowskim we wsi Zagaj na granicy Wielkopolski i Łódzkiego.

 

Premiera książki „My, psy, czyli czapka admirała Yamamoto” autorstwa Henia Psa zaplanowana została na 14 lutego br. Wydawca Prószyński i Ska.