Bunt wizjonerów

Zapraszamy na spotkanie wokół książki Jerzego Jarniewicza „Bunt wizjonerów”, w trakcie którego będziemy się przyglądać słynnym buntownikom oraz temu co z ich buntu dzisiaj pozostało. Gośćmi będą Jerzy Jarniewicz oraz twórcy spektaklu „Gala '68. Wolność to luksus” – Mateusz Atman, autor tekstu i dramaturg oraz Agnieszka Jakimiak, reżyserka. Spotkanie poprowadzi Jacek Grudzień. Wstęp jest bezpłatny. Na spektakl zapraszamy 24, 25 i 26 kwietnia do Małej Sali.

Tym spotkaniem inaugurujemy w Nowym cykl „Rozmowy istotne”, bo jak powiedział Kazimierz Dejmek: Istotnie mówić jest zadaniem teatru, istotnie słuchać - rolą widza.

26 kwietnia 2019 r., godz. 18:00
Mała Sala, WSTĘP WOLNY
więcej

„Pierwsza kobieta, która oficjalnie przebiegła maraton, psychiatrzy kontestatorzy, Yoko Ono bez Lennona, początki cyberkultury.

Czy lata ekstrawaganckich eksperymentów i przesuwania granic sztywnych norm społecznych wpłynęły na nas tutaj, dzisiaj?

Barwne i przewrotne opowieści Jerzego Jarniewicza pokazują kontrkulturowe rewolty lat 60. w nowatorski sposób. Pełne subtelnych odniesień do aktualnej sytuacji Polski i świata mogą stanowić rodzaj inspiracji dla tych, którym bliskie są wartości demokratyczne i obywatelskie.

Autor prowadzi nas przez świat wizjonerów, którzy chcieli żyć w Utopii. Bez ich spektakularnych projektów – i porażek – nasze życie w XXI wieku byłoby uboższe.”

opis książki ze strony wydawnictwa Znak