Obejrzymy wspólnie przedstawienie „Kobro”!

Zapraszamy na premierę spektaklu Kobro w sieci! Ta doskonale znana i lubiana przez widzów sztuka, została zarejestrowana, a efekty tej pracy zobaczą Państwo już w piątek 27 listopada o godzinie 19:00 na naszej stronie internetowej. Pokaz poniżej.


W dniu premiery, także o godzinie 19:00, na profilu Teatru na Facebooku odbędzie się tzw. „wspólne oglądanie”, podczas którego widzowie będą mogli komentować spektakl na żywo i dzielić się swoimi wrażeniami.

Kobro w reżyserii Iwony Siekierzyńskiej to sztuka Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk ukazująca portret kobiety, artystki, awangardystki - Katarzyny Kobro. Jest to pierwsza próba ukazania jej fascynującej historii nie przez pryzmat sławnego męża - Władysława Strzemińskiego. Dramatopisarka oddaje głos Katarzynie Kobro, ale też ich córce - Niki. Za próbą rozrachunku dziecka z rodzicami kryją się pytania o cenę, jaką płaci artysta, gdy tworzy, o to czy połączenie działalności artystycznej z życiem prywatnym jest możliwe.

W spektaklu zobaczymy: Monikę Buchowiec, Joannę Król (gościnnie), Przemysława Dąbrowskiego, Wojciecha Droszczyńskiego i Krzysztofa Pyziaka.

Spektakl został wyróżniony Nadzwyczajną Złotą Maską w sezonie 2014/2015 oraz Plastrem Kultury w kategorii Spektakl Roku 2014.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury
w ramach Programu Kultura w sieci.

27 listopada 2020 r., godz. 19:00
www.nowy.pl